Eiropas čempionāts autorallijā viesojas Kurzemē.

Divi mēneši jau pagājuši, rallijā Latvijā garās pavasara brīvdienas. Vai maz kas ir palicis atmiņā no lielākā autosporta pasākuma Latvijā šogad?

Galvenais, kas nāk prātā, tā ir šī gada ziema un ka neskatoties uz tik mainīgiem laika apstākļiem, jau trešo gadu Rallijs Liepāja notika! Interesanti, ka ziema iestājās tieši rallija nedēļas nogalē.

untitled-1402

Tikai šogad ceļi bija mīkstāki, kā citus gadus.

Ja vērtēju pasākumu kā mediju pārstāvis, tad šī gada rallijs bija labākais no tiem, kas ir bijuši. Ar visu bijām nodrošināti un salīdzinoši mierīgi varējām darīt savu darbu.  Tas ir ļoti svarīgi, lai fotogrāfs, nedomājos par visādām nevajadzīgām problēmām, varētu pēc iespējas labāk radoši izpausties.

untitled-0824

Rallija trase. Jāsaka, ka uzzinot Rallija Liepāja ātrumposmus un to plānojumu, biju nedaudz vīlies. Cerēju, ka trase būs pēc iespējas mazāk līdzīga pērnā gada rallija trasei. Tāpat plānojums arī bija tāds, ka vai nu no daudz kā bija jāatsakās, vai arī bija baigi jāsteidzas no vienas vietas uz otru. Katrā skatupunktā bija jāuzturas īsu brīdi.

Laika apstākļi – ļoti stiprs vējš, sniegputenis, saule. Ekstrēmi ziemīgs laiks. Grūti bildēt tādos apstākļos, bet var sanākt gada labākā bilde…. :)

untitled-0742

Par  sportisko pusi, šajos laikos, sezonas pašā sākumā, var teikt, vienīgajā ziemas posmā(mašīnas regulējumi, diski, riepas u.t.t.), redzēt „treknu” dalībnieku sastāvu, laikam, ir naivi, īpaši, ja tas attiecas uz Eiropas čempionātu. Vienīgais, kas šobrīd glābj, juniori.

untitled-0881

Daudz dalībnieku – izsalkušu pēc panākumiem. Izskatās, ka spraigas cīņas būs visas sezonas garumā.

Kopumā var teikt, ka laika apstākļu dēļ, pat līderu ekipāžu braukšana bija nebaudāma, sniegs, špūre gruntī, tādas kārtīgas tramvaju sacensības. :(

Izcelt kādu ekipāžu grūti…… Plangi ir ātrs un to varēja labi pamanīt.

untitled-0363

Sirmacis – ar ātrumu ir par maz, jābūt arī stratēģijai….

untitled-0972

Un noslēdzot manus spriedelējumus, varu droši teikt, šī gada Rallijs Liepāja, pasākums, kurš noteikti paliks atmiņā!

 JA

About the Author:

Related Posts

Leave a Comment!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>